Błyskawiczne randki

Współczesny portal randkowy sprawia, że można w krótkim czasie poznać wiele osób. Jedna randka online za drugą. Dziennie można ich mieć nawet kilka. Ale czy kilkadziesiąt takich randek to dobry pomysł? Tak, jeśli jest to zrobione w oparciu o Speed Dating.

Speed Dating

Speed Dating to znany projekt portali randkowych, który opiera się o założenie, że praktycznie wszystkie związki zaczynają się już w momencie pierwszego spojrzenia.

Wtedy dwie osoby decydują, czy do czegoś może dojść. Nie oznacza to oczywiście, że od razu rzucają się na siebie, bo mogą zwyczajnie spieszyć się na autobus lub być w innym związku. Ale decyzja zostaje podjęta.

Ideą szybkich randek jest to, by nie tracić czasu na przekonywanie się do siebie w sytuacji, kiedy pierwsza decyzja jest negatywna. Szanse na cokolwiek w takim momencie są bliskie zeru, a czas spędzony razem, nawet jeśli odbywa się to wszystko w cywilizowany sposób, zwykle nie jest traktowany jako dobrze spędzone kilka kwadransów.

Przy tym podejściu wystarczy chwila, ponieważ pierwsze spotkanie jest tutaj w zasadzie tylko po to, by się przekonać o wstępnej kompatybilności. Jeśli jest jakakolwiek nić porozumienia, można się lepiej poznać na następnym spotkaniu.

Dodaj komentarz