Najgroźniejsza choroba oczu – jaskra

Wzrok jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu, dlatego o oczy trzeba dbać szczególnie. Warto regularnie zaglądać do gabinetu okulistycznego, badać się nie tylko pod kątem wad wzroku, ale również pod kątem chorób oczu, jakie dotykają coraz większą grupę społeczeństwa. Do najgroźniejszych chorób oczu zaliczana jest jaskra, która zbyt późno wykryta może doprowadzić do poważnego uszkodzenia wzroku bądź do całkowitej ślepoty.

Jaskra – trwałe uszkodzenie wzroku

Nie należy ignorować niepokojących objawów chorych oczu, albowiem to oczy stanowią jeden z głównych narządów człowieka, który pozwala nam normalnie żyć, rozwijać się i poruszać po świecie. Jeżeli pójdziemy do lekarza zbyt późno, może się okazać że dla wzroku nie ma już ratunku. Lekarz po wykryciu zaawansowanego stadium choroby, zleca operację chirurgiczną, która ma za zadanie wyeliminować pogorszenie się wzroku, jednak zmiany które już zaszły, często bywają nieodwracalne.

Jeżeli natomiast będziemy regularnie chodzić do okulisty, a on we wczesnym stadium choroby wykryje niepokojące zmiany, z pewnością mamy duże szanse na zupełne wyleczenie jaskry. Lekarz zleci dokładne badania, może również przepisać nam konkretne leki na zatrzymanie postępu choroby.

Czym właściwie jest jaskra? To choroba która powoduje zwiększenie ciśnienia w oku, a w rezultacie doprowadza do uszkodzeniu nerwu wzrokowego, jak również może dojść do pęknięcia siatkówki. Tylko regularne wizyty u okulisty uchronią nas przed postępowaniem tej choroby, a w konsekwencji przed utratą wzroku.

Gdzie przyjmuje okulista Warszawa?

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu swojego zdrowia. Jeżeli obserwujesz u siebie niepokojące objawy, świadczące o możliwości pogorszenia się wzroku, odczuwasz bóle głowy, pulsowanie w oczach czy nadmierne łzawienie, koniecznie zgłoś się do lekarza specjalisty. Każdy okulista Warszawa wykona wszystkie niezbędne badania w kierunku najczęściej występujących chorób oczu, także w kierunku jaskry.

Wcześnie zdiagnozowana choroba daje większe szanse na niemalże całkowite wyleczenie, dlatego nie warto zwlekać i odkładać wizyty u okulisty na kolejny miesiąc a nawet rok. Tylko właściwa profilaktyka chroni przed wszelkimi chorobami oczu, zapewniając zdrowe i komfortowe życie na długie lata.

Dodaj komentarz