Czy warto korzystać z kantorów internetowych?

Według ekspertów korzystanie z kantora online jest bez wątpienia najbardziej korzystną opcją z względów finansowych. Ponadto zaoszczędzamy bardzo dużo czasu nie musimy biegać po tradycyjnych kantorach i szukać najtańszej oferty.

Kolejną zaletą jest możliwość wymiany walut w dowolnym momencie wtedy kiedy kurs walut online jest dla nas korzystny. Korzystając z kantora internetowego możesz być całkowicie spokojny że twoje pieniądze są bezpieczne. Wszystkie transakcje są opatrzone specjalnym szyfrem poufności. Jedyne ryzyko jakie występuje i jest powszechne przy wszystkich transakcjach internetowych to podanie poprawnego numeru konta bankowego.

Dlatego wymiana walut online cieszy się w obecnych czasach tak dużą popularnością.  Dużą zachętą do korzystania z kantora internetowego stanowią niższe kursy walut i konkurencyjne stawki w porównaniu do ofert banków. Natomiast jeśli wymiana jest systematyczna można  sporo zaoszczędzisz, a wszystkie transakcje możemy w dogodnym momencie sprawdzić.

Szacuje się ze obroty kantorów internetowych z roku na rok znacząco rosną. Kiedyś kantor internetowy przeznaczony był głównie dla przedsiębiorców, osób zadłużonych w obcych walutach, powszechnie   coraz częściej korzystają z nich osoby prywatne tzw. emigracji zarobkowi czyli osoby zarabiające w obcej walucie czy turyści w tym przypadku np. na  wyjazdy zagraniczne.

Jest to niezwykle wygodne, pieniądze są bezpieczne i w każdej chwili możemy po nie sięgnąć. Według danych statystycznych w 2017 roku Polacy wymienili w kantorze internetowym blisko 50 mln zł. Liczby świadczą o rozpowszechnionej popularności wymiany walut.  Aby przybliżyć sposób oszczędzania za pomocą kantoru internetowego przytoczę przykład wymiany kwoty 1000 euro

  •  w tradycyjnym kantorze zapłacę: 4310zł
  •  w banku:4429zł
  •  wypłacając pieniądze z konta walutowego 4435zł
  •  w kantorze internetowym:4264zł

Z powyższego jasno wynika że wymiana walut przy użyciu kantora internetowego sprawia że zaoszczędzimy 145zł

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu większych korzyści, a jesteśmy w stanie poczekać na lepszy kurs waluty. Kantory oferują możliwość ustalenia wymiany w momencie uzyskania pożądanej wartości pieniądza.