Co muszę mieć, by skorzystać z oferty kantoru online?

Przygotowania do korzystania z kantorów online są w zasadzie symboliczne. Każda osoba, która do tej pory korzystała z bankowości dla celów związanych z wymianą walut, posiada już wszystko, co jest jej potrzebne do skorzystania z oferty kantorów działających w sieci. Prawie wszystko, ponieważ potrzebne jest jeszcze konto w samym serwisie wymiany walut.

Zakładanie konta w portalu

Jak w każdym poważnym serwisie internetowym, pluskantor.pl i inne kantory internetowe stawiają wymóg posiadania konta w portalu, by można było z niego korzystać. Konto jest oczywiście darmowe, do jego założenia potrzebny jest jedynie aktywny adres email, ale trzeba jeszcze pamiętać, że konieczne jest podanie wszystkich prawdziwych danych.

Nie można działać anonimowo, ponieważ zawiera się realne, wiążące obie strony umowy, a do tego trzeba jeszcze połączyć z nowo założonym kontem swoje rachunki bankowe.

Połączenie rachunków bankowych

Kantor online działa podobnie jak bank przy wymienianiu pieniędzy, ale zamiast kupować i sprzedawać waluty, pośredniczy w ich wymianie w dosłownym rozumieniu słowa „pośredniczy”. Tym niemniej, potrzebne są konta w dwóch różnych walutach, by wymiana walut online mogła nastąpić: konto źródłowe, z którego pobrane zostaną pieniądze i konto docelowe, na które spłynie wymieniony pieniądz.

Jeśli ktoś wymieniał pieniądze w banku, już oba te konta na pewno posiada, chyba że traktował bank jak kantor i wymieniał pieniądze przy okienku.

Czego mieć nie trzeba?

Do korzystania z internetowych kantorów wymiany walut na pewno nie potrzeba specjalnej wiedzy technologicznej. Jeśli tylko ktoś umie posługiwać się komputerem na tyle, by kupić sobie książkę w sklepie internetowym lub zapłacić rachunek za prąd z wykorzystaniem konta internetowego, posiada wszystkie niezbędne kompetencje informatyczne do posługiwania się serwisem jakim jest kantor internetowy. Tym bardziej, że transakcje walutowe są wyjątkowo nieskomplikowane. W końcu największym wyzwaniem jest to, by nie pomylić dolarów amerykańskich z dolarami kanadyjskimi, a to się raczej nikomu nie zdarzy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zawsze oczywiście trzeba pamiętać też o bezpieczeństwie. Jak w przypadku wszystkich usług online, jedynym naprawdę dziurawym elementem zabezpieczeń jest sam użytkownik, czyli osoba korzystająca z usługi. Trzeba się upewnić, że z kantoru korzysta na komputerze czy urządzeniu mobilnym wolnym od złośliwego oprogramowania, jak również trzeba stworzyć bezpieczne hasło i nie podawać go nikomu.