Popularność Goodie w Polsce

Goodie jest platformą zakupową, wprowadzoną pod koniec 2016 roku przez Bank Millenium. Miała charakter wewnętrznego startup’u.

Niesamowita popularność platformy

Twórcy tej platformy przewidują, że do końca pierwszego kwartału 2019 roku liczba osób, która pobrała aplikację Goodie wzrośnie aż do około 1 miliona (obecnie jest to około 550 tysięcy). Platforma cały czas się rozwija i wprowadza nowe funkcje. Od września jej klienci mogą używać cashbacku. W przyszłości mogą się też pojawić usługi finansowe.

Popularność platformy cały czas rośnie. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o internetowy kantor wymiany waluty.

Platforma Goodie kusi swoich klientów wieloma ciekawymi funkcjami. Między innymi udostępniła programy lojalnościowe dla wielu galerii handlowych, ciekawe zniżki, proponowane przez sklepy internetowe i promocje, oferowane przez wiele popularnych marek. Teraz skupia się jeszcze na rozwoju cashbacku.

Warto pamiętać, że z cashbacku mogą korzystać nie tylko klienci Banku Millenium. Środki ze zwrotu można swobodnie wysłać na dowolne konto bankowe w Polsce.  Banki oferują też coraz częściej przydatną usługę, taką jak wymiana walut online.

Nowoczesne technologie

Platforma Goodie działa w oparciu o nowoczesne technologie. Przede wszystkim mowa tutaj o geolokalizacji i wyszukiwaniu głosowym. Dzięki temu zakupy będą jeszcze prostsze. Użytkownicy otrzymują również atrakcyjne oferty sklepów, dostosowane do ich preferencji. Działa w oparciu o infrastrukturę chmury Microsoft Azure. To rozwiązanie pozwoliło na błyskawiczne wdrożenie funkcji: narzędzia do obsługi multimediów, silnik rekomendacji, opierający się na machine learning i rozpoznawanie obrazu.

Kantor online oferowany przez banki i inne instytucje, staje się coraz bardziej popularny. Jeśli zaś chodzi o platformę Goodie, na uwagę zasługuje też obecność aż około 1000 partnerów, z rozmaitych branż, np. gastronomicznej, spożywczej, odzieżowej, technologicznej i wnętrzarskiej. Sieć partnerów systematycznie się poszerza.

Waluty online można teraz łatwo wymienić online. Tak samo bezproblemowo możemy korzystać z nowoczesnej platformy Goodie. Jest ona traktowana jako długoterminowa inwestycja Millenium. Jednak nie jest to inwestycja jedynie pod kątem ekonomicznym. Ma ona na celu też łatwiejsze nawiązanie kontaktu z innymi klientami banku.

Prezes zakłada też wprowadzenie w przyszłości usług finansowych. Jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi. Wdrożenie takiej usługi wymaga bowiem spełnienia wszelkich wymogów prawnych i właściwego przygotowania. Najprawdopodobniej wtedy dołączą też inne banki.