Jak zarabiać na kantorach?

Kantory to popularne miejsca, które od ponad 20 lat możemy spotkać w wielu różnych miastach naszego kraju. Słyną one z możliwości wymiany naszych pieniędzy na obcą walutę, tym samym uzyskując możliwość płacenia nią na przykład w innych krajach.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne w szczególności dla osób, które lubią podróżować czy też zwiedzać świat lub też po prostu zamierzają inwestować w tego typu branżę. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że kantor do którego tak często uczęszczamy jest bardzo dużym ryzykiem utraty naszych pieniędzy pod wieloma aspektami.

Kantor stacjonarny ryzyko

Jak wspomniano wcześniej, kantory mają tę wadę, że jesteśmy zmuszeni udać się do nich z naszymi własnymi pieniędzmi po to, aby dokonać transakcji jaką jest wymiana walut. Innymi słowy musimy pobrać pieniądze z banku, następnie pokonać trasę do kantoru i tam jej wymienić, a następnie ponownie wrócić do banku aby móc je wpłacić.

Cały ten proces daje ogromne możliwości na niebezpieczeństwo kradzieży lub rabunku ze strony osób trzecich, czego oczywiście chcielibyśmy uniknąć. Co więcej w momencie kiedy udajemy się do kantoru, z pewnością zauważyliśmy już, że w zależności od tego jaki wybierzemy, będziemy mieli styczność z innym kursem walut.

Wynika to z faktu, że właściciele poszczególnych placówek samodzielnie ustalają po jakim kursie będą sprzedawali czy też kupowali daną walutę, tym samym zarabiając na tym, co w efekcie może być dla nas bardzo niekorzystne.

Nie można jednak mówić, że kantory fizyczne są złym miejscem, ponieważ jakby na to nie patrzeć, otrzymujemy pieniądze do ręki i mamy kontakt z realną osobą, dzięki czemu całość wydaje się nam o wiele bardziej bezpieczna, szczególnie pod względem komfortu psychicznego.

Możliwości internetu

Niemniej jednak dzięki rozwoju internetu możemy spotkać się z rozwiązaniem jakim jest kantor internetowy, często określany jako kantor online, tym samym pozwalając na uniknięcie tych wszystkich opisanych wad. Internetowy kantor wymiany walut jest rozwiązaniem szybkim, praktycznym, a przede wszystkim tanim, dzięki czemu możemy ograniczyć koszta związane z samą wymianą.

Co więcej waluty online mają znaczną przewagę nad standardowymi technikami wymiany, gdyż cały proces jest pozbawiony dodatkowej prowizji nałożonych przez właścicieli kantorów i w efekcie powoduje to, że wszystko jest jeszcze bardziej korzystniejsze. Dlatego też jeśli mamy możliwość skorzystania z tego typu rozwiązań, warto spróbować nowocześniejszym technologiom, a z pewnością nie będziemy tego żałowali.