Kiedy zauroczenie zamienia się w miłość?

Zauroczenie to bardzo silne uczucie, które sprawia, że nie widzimy żadnych wad u drugiej osoby i chcemy za wszelką cenę zbudować z tą osobą związek na resztę życia. Nie zawsze nas ono dopada, ale czasami się pojawia. Niezależnie od naszego wieku. Każdy z nas dobrze się orientuje, że zauroczenie na portalu randkowym nie potrwa wiecznie, ale czy przetrwa ono etap randki online? Jak to z tym jest w praktyce?

Kilka miesięcy szaleństwa

Wszystko zależy oczywiście od konkretnej sytuacji, ponieważ czasami zauroczenie mija nam błyskawicznie i po kilku dniach dochodzimy do siebie, a portal randkowy staje się miejscem do poszukiwania nowych znajomości. Zdarza się, że następnego dnia rano już myślimy trzeźwo. W innych wypadkach zauroczenie trwa kilka, kilkanaście tygodni, niekiedy kilka miesięcy.

Zazwyczaj zaczyna się dopiero po przeniesieniu znajomości z rzeczywistości wirtualnej do świata realnego, ponieważ duże znaczenie ma tutaj też element fizyczny. Sygnałem, że zauroczenie się kończy, najczęściej jest rozpoczęcie dostrzegania problemów z drugą osobą, polegające przede wszystkim na rozdrażnieniu spowodowanym przez drobne szczegóły. Nie należy traktować tej chwili w kategoriach straty. Wręcz przeciwnie, jest to dobry znak, ponieważ dopiero wtedy może się pojawić dojrzała miłość.

 

Dodaj komentarz